Doprava

Hamuliakovo sa nachádza iba pár minút od hlavného mesta a hoci je doprava v regióne niekedy zhustená, situáciu výrazne zlepší obchvat Bratislavy R7, ktorý bude odovzdaný k užívaniu už v roku 2020 - a tak sa dostanete do centra Bratislavy veľmi rýchlo a pohodlne.

 

 

Navyše onedlho bude spustený aj projekt Dunaj bus, ktorý bude využívať na prepravu lodnú dopravu, ktorá bude premávať z Marina cafe Hamuliakovo. Na trase Dunajbus dôjde k vybudovaniu nových plávajúcich prístavísk, ktoré budú slúžiť ako zastávky s prístreškom (prístavisko Bratislava – Devín, prístavisko Bratislava – Petržalka, prístavisko Vojka nad Dunajom) a časť ako zastávky s občerstvením (prístavisko Bratislava – River Park a prístavisko Bratislava - Eurovea).

Novovybudované prístaviská budú začlenené k existujúcim prístaviskám v Čunove, Hamuliakove a Šamoríne, čím vznikne podľa predloženej dokumentácie na Dunaji osem zastávok pre Dunajbus. Plavba z Hamuliakova do centra Bratislavy by mala trvať približne 25 minút.

Vďaka Dunaj busu sa dostanete do centra hlavného mesta príjemne, pohodlne a hlavne rýchlo. Navyše si v krásnom prostredí kaviarne postavenej na Dunaji môžete vychutnať výbornú kávu.

Hromadná doprava je riešená frekventovanými autobusmi do Bratislavy aj Šamorína. Autobusová zastávka sa nachádza hneď na začiatku rezortu.